statystyka
Kategorie: Wszystkie | mixtape | tupecik | zapowiedzi | łysolek
RSS
niedziela, 30 marca 2008
Jak poderwać dziewczynę? - radzi zespół Bohema

Kochani, wiem, że czekacie na ostatnią część Dekalogu Wymiatacza Parkietów, ale zdarzyło się coś, co zasługuje na solidny wpis. Krótko mówiąc, piątek się zdarzył, a żadna z nas nie była na imprezie typu taneczna. Co w przypadku Zo jest niemal normą, a w moim różnie bywa.

Ale nie ten fakt zasługuje na solidny wpis. Wpis traktował będzie o tzw. opcji alternatywnej, tj. wyprawie na piwo, które naturalnie tylko z nazwy jest pojedyncze. Piwo nastąpiło w Klapsie na tyłach Foksalu, gdzie kiedyś można było liczyć na dobrą muzykę, a ostatnio jest najwyżej do zniesienia. Trudno.

Jak wiadomo bądź nie, właścicielem Klapsa jest basista zespołu Bohema , dzięki czemu zawsze udaje mi się tam wejść akurat w rytm "Tell Me Who You Are", piosenki na tyle kiepskiej, że nawet Antyradio ją ostro promowało. Wczoraj natomiast trafił się kolejny zgrzyt, mianowicie do stolika przysiadło nam się trzech dziwnych panów, w tym klawiszowiec Bohemy i jego brat, który wygląda tak:

olaf

tyle, że nie jest Olafem. Klawiszowiec Michał natomiast twierdzi, że wyglądam tak:

amy

czyli jesteśmy kwita. Dalej było już tylko gorzej, tzn. poznałyśmy sekret podrywania dziewcząt według Bohemy i znajomych:

1. Na wstępie zaznaczasz, że grasz w zespole Bohema lub znasz kogoś/jesteś spokrewniony z kimś, kto gra w zespole Bohema. Ważne, by słowa "muzycy", "Bohema" i "zapraszamy na próbę" padły kilka razy.

2. Jeśli to nie robi wrażenia, wciągasz w konwersację siedzącego przy stoliku obok wokalistę, którego posępny look w stylu "kobiety mnie uwielbiają, ale nie mam czasu, gdyż zawodowo jaram szlugi" na pewno zrobi robotę.

3. Warto też zaznaczyć, iż zna się barmana, wręcz dowozi on rano chińszczyznę do mieszkania, w którym krewni i znajomi Bohemy pragną kontynuować znajomość.

4. Co trzy minuty sprawdzasz, czy paniom nie zaschło w gardle. To akurat najpozytywniejszy aspekt wieczoru.

5. Gadkę odwala domniemany Olaf. Gdy wszystkie triki zawodzą, na pewno sprawdzi się hasło "jedźmy na Wiatraczną, Wojtek ma czystą pościel".

Patrzcie i uczcie się, albowiem tak działa prawdziwa Bohema. Roarrr.

W Klapsie jestem spalona, ale nie pierwszy raz tak mówię, więc pewnie mnie tam spotkacie. Jakby co, wiecie, jak wyglądam.

 

 

Jakuzz

00:34, zdejmkapelusz , łysolek
Link Komentarze (4) »
sobota, 22 marca 2008
Gdy Kłuje Kolka

Kolejna część Dekalogu Wymiatacza Parkietów (czytajcie cz. I i II ). Dziś - Gdy Kłuje Kolka, czyli Na Sportowo.

1. Niezbędnym dodatkiem wydaje się w tym sezonie opaska podtrzymująca modną fryzurę. Choćby taka, jaką nosi Michael Cera w filmie "Juno".

Panie zapewne chciałyby dodać nieco blasku sytuacji tak szkodzącej na atrakcyjność jak bieganie czy podnoszenie ciężarów. Idealnym rozwiązaniem może być opaska lansowana przez Natashę Khan.

2. Naturalnie dresik, strój o bogatej tradycji i ciekawym wzornictwie. Wersję kobiecą wprowadziła na salony Mel C:

Dla panów wersja patriotyczna w wykonaniu Eltona Johna:

Ruch to zdrowie, w kolejnym - ostatnim - odcinku Dekalogu skupimy się jednak na tej szczególnej formie sportu, jaką są wesela i pogrzeby. Komu Biją Dzwony już wkrótce!

15:18, zdejmkapelusz , tupecik
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 17 marca 2008
Metamorfozy wnętrz - zamiast ławy

Jeśli macie już dość swojej starej ławy, a często przyjmujecie gości i potrzebujecie miejsca na kawę - mamy dla Was dwa wyjścia. We wnętrzu tradycyjnym doskonale sprawdzi się polecany przez IKEA stolik BENNO za jedyne 199, 95

Odważnym polecamy najnowszy model PARIS słwnej firmy HILTON. Doskonale wkomponuje się w nowoczesne wnętrze. Dodatkowy atut - uchwyt na kubki.

 

20:55, zdejmkapelusz , łysolek
Link Dodaj komentarz »
sobota, 15 marca 2008
Sprzeczki kochanków

Nowe guru na horyzoncie. Panie i Panowie - Sarah Silverman. Urzekla mnie ta pieśń. Rewanż różnież.

 

 

 

21:55, zdejmkapelusz , tupecik
Link Dodaj komentarz »
środa, 12 marca 2008
Dziesięć przykazań wymiatacza parkietów - cz.II

Troszkę nas w poprzednim wpisie poniosło. Mnie zwłaszcza, w komentarzach, bo Zo widać, że była pijana, inaczej nie szerzyłaby takich herezji. Niesłusznie naskoczyłam na biedne dziewczę, teraz szlocha pewnie przy Kate Nash, a mnie nie pozostaje nic innego jak tylko powrócić do Dekalogu .

Zgodnie z zapowiedzią opowiemy dziś, jak wyglądać Modnie na Ulicy i Straganie.

4. Włóż kapelusz - niezbędny element wiosennego stroju. Wszystkich zalet kapelusza nie sposób opisać - wspomnijmy tylko, że ocienia twarz i chroni przed gołębim guanem.

Dla panów wersja lansowana przez króla odwyku. Pete Doherty też nie wygląda najgorzej.

Paniom proponujemy szyk w stylu M.I.A.

5. Rękawiczki - najlepiej długie, gumowe, idealne do obmacywania karpi na straganie lub ratowania kapelusza po ataku gołębiego guana. Doskonałe rozwiązanie dla pań proponuje Yelle:

Panowie zaś znajdą wełnianą namiastkę francuskiej elegancji w akcesoriach Bradforda Coxa.

Długo by jeszcze opowiadać i wymieniać, ale żywimy głębokie przekonanie, że siła tych dwóch części garderoby i tak przyćmi wszelkie płaszcze czy czółenka. Krótko mówiąc, nie ma sensu nakładać czegokolwiek poza kapeluszem i rękawiczkami.

Już w następnym odcinku - Gdy Kłuje Kolka, czyli Na Sportowo

 

00:45, zdejmkapelusz , tupecik
Link Komentarze (1) »
wtorek, 11 marca 2008
Mam nadzieję, że ćpa

Niepokoję się o Jakuzz. Bo niby dziewczę gust ma wyborny, ale... 

Co to jest ten simian?!  Popelina, podpowiem, popelina. Myślałam, że mi się kot zesrał na głośniki, ale nie mam kota więc chyba są słabi.

We are rockstars gorąco polecam na imprezy na Majorce. Tłumy spoconych Niemców, piana, drinki po 15 eurasów i ten kawałek. Bełt.

Potem o dziwo mamy Hummera, którego nie wstyd słuchać przy właczonym scrobblingu last.fm. Fa-fa-fa urocze wręcz.  Doskonale kontrowane Love and Caring - kolejnym potworkiem z nurtu " będziemy zajebiści i oryginalni i wykorzystamy wszystkie funkcje kibordu". Gładko przechodzi w Blood on our hand,  które na chwile ratuje atmosferę przed Little Bit, bardzo bardzo fajnym, ale niestety brzmiącym chwilami jak Robyn. Nie wiem, czy to ten głos, czy ten rytm, ale sie kojarzy, a komu się nie kojarzy ten głuchy.

Mogę tak dalej, ale pewnie nikt więcej nie przeczyta. Wnioski zatem: albo Jakuzz zleciła komuś sklecenie tej listy, albo ukrywa przede mną drugą twarz (ucho?), albo bierze ciężkie narkotyki. Narkotyki jestem jej w stanie wybaczyć

01:19, zdejmkapelusz , łysolek
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 10 marca 2008
Kiszka

No więc kiszka, audycja się nie odbyła, bo niektóre rzeczy mnie po prostu przerastają. Usłyszycie mnie i Zo za tydzień, prawie na pewno, raczej na pewno.

Na otarcie łez zamieszczam coś w rodzaju playlisty audycji, której nie było. Zo i tak nie pozwoli mi puścić czegoś tak odmiennego od jej perełek :D

Voila, zgodnie z zapowiedzią - imprezowo:

 

 
Muszę dodać, że Simian Mobile Disco to silny faworyt Kazimierza, która jest niepocieszona i chce to jeszcze kiedyś w radiu zagrać. Nie za tydzień, ale kiedyś. Zaśpiewa też pieśni ukraińskie, stay tuned. 

 

01:52, zdejmkapelusz , mixtape
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 09 marca 2008
Szybko, tanio, zdejm kapelusz

Cotygodniowa porcja prywaty - audycja już dziś! O 18:30!

Niestety, Zo szmugluje dziś ukraińskie fajki i nadal jest gdzieś pod wschodnią granicą, dlatego skazani jesteście na mnie (Jakuzz) i być może tajemniczego Kazimierza. A właściwie tajemniczą Kazimierz, nie jest to Szczuka.

Poza tym oczywiście porcja muzyki, tym razem imprezowej. W sam raz pod prezentowane w poprzednim wpisie stroje.

 

Klik, klik, klik  

15:52, zdejmkapelusz , zapowiedzi
Link Dodaj komentarz »
środa, 05 marca 2008
Dziesięć przykazań wymiatacza parkietów - cz.I

Wzorem szanowanych czasopism typu Elle czy Glamour oraz na prośbę czytelników i słuchaczy zafrapowanych naszym eklektycznym stylem i nabożnym podejściem do mody, publikujemy listę pozycji obowiązkowych w szafie każdego porządnego lansera i lanserki nadchodzącego sezonu 2008/2009/B16.

Przed Wami część pierwsza - Disko Na Czczo

1. Srebrne wdzianko - inaczej zgniemy w tłumie. Panie odnajdą zapewne inspirację na teledysku poniżej (Lykke Li proudly presents):

 

 

 

Panom proponujemy rzut oka na naszego częstego bohatera , a od niedawna także zdobywcę tytułu The Sexiest Man przyznawanego przez magazyn NME:

2. Strój pszczółki - na wypadek imprezy-przebieranki, gdzie albo przychodzimy w kostiumie, albo płacimy 5 złotych. Płacenie pięciu złotych nie jest cool - powiedziała dla Zdejm Kapelusza Robyn i zaproponowała nam to:

Dla panów tym razem The Sexiest Man Poza Prajmtajmem:

3. No i absolutny hit hitów, echo marzeń o życiu jak w "Dynastii", niekwestionowany król i królowa konfekcyjnych samobójstw - kombinezonik.

Jakoś ubogo w męskie wersje Tahity Bulmer. Zapewne nie każdy z panów jest na tyle odważny, by prezentować wdzięki w czymś tak śmiałym. Dla tych, którzy chcą ukryć to i owo mamy wersję nieco skromniejszą:

+ + + + + + + + + + + + + +

Disko Na Czczo za nami, juz wkrótce kolejna część dekalogu - Modnie Na Ulicy i Straganie.

23:23, zdejmkapelusz , tupecik
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 04 marca 2008
Stary człowiek a może rozbawić

W magiczny sposób udało się połowie Zdejm Kapelusza uraczyć Guitar Hero. W sensie obserwacyjnym, bo to ta połowa nieśmiała była. Gra jak gra - tak sobie myślałam, dopóki o 3.30 nad ranem nie zrozumiałm, że od 20 minut 6 dorosłych osób wgapia się w kolorowe kuleczki na ekranie. Wszystko przy dźwiękach jakiegoś ckliwego hitu Guns'n'Roses. Za nic nie pamiętam już co to było. A opcji jest kilka.

Tak czy siak, przypomniał się klimat podstawówkowych dyskotek. No i Axl. Kto pamięta Axla? Połowa dziewcząt z mojego rocznika pewnie. Otóż niespodzianka. Alx nie jest niesmiertelny i też sie zestarzał. Oto dowody:

 

ALX ROSE - przed i po strasznym przeżyciu zwanym dorastaniem

Hie hie hie. Hie hie. Co to za pierścień?! Na potęgę posępnego czerepu? Wielki szacun za ten eklektyczny styl Biurowo-kowbojsko-rasta. Przypomina mi się fragment z 2080 Yeasayera "Yeah Yeah we can all grab at the chance and be handsome farmers" - Axlowi zdecydowanie się udało.

08:40, zdejmkapelusz , łysolek
Link Komentarze (2) »